تفاوت های نسل جدید SEO

تفاوت های نسل جدید SEO از گذشته تا به امروز 

از مهم ترین عواملی که می تواند در بهتر شدن فرایند بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک تاثیر گذار باشد ، بهینه سازی موتور های جستجو یا همان SEO می باشد.

حضور موفق وب سایت شما در شبکه اینترنت مستلزم داشتن یک سایتی با رعایت قوانین به روز SEO می باشد که به کمک آن بتوانید همیشه در اولویت جستجو قرار گیرید.

امروزه بهترین موتور جستجو Google می باشد که با تغییرات عمده ای که به صورت مداوم در الگوریتم های خود ایجاد می کند ، همیشه بهترین جستجو را برای ما انجام می دهد.

امروزه بهترین موتور جستجو که بیشتر برای کاربران ایرانی از محبوبیت خاصی برخوردار است همان گوگل می باشد که با پشتیبانی از زبان فارسی و الگوریتم هایی که به خوبی می توانند مطالب فارسی را جستجو کنند ، به خوبی می توان از این موتور جستجو بهره جست.

کدامیک بهتر است SEO یا محتوا ؟

باید گفت که تنها SEO ضامن بالا رفتن آمار سایت شما نمی باشد ! موردی که بسیار اهمیت دارد مطالب قرار گرفته در سایت می باشد که کاربر پسند بوده و کاربران بیشتر به دنبال آن می گردند.

اگر دقت کرده باشید سایت هایی که بیشترین آمار بازدید را دارند ، تنها سایت هایی هستند که بیشترین محتوا را درون سایت خود قرار می دهند و این باعث می شود که دائما گوگل بر اساس محتوای جدید رتبه سایت را طبقه بندی کند و آنرا بر اساس آمار بازدید در بالاترین رتبه قرار دهد.

بنابراین با استفاده از مطالب ارزشمند که کاربران بیشتر به آن علاقه مند هستند می توانید رتبه سایت خود را دچار تغییر کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند به افزایش بازدید سایت کمک کند طراحی یک سایت با کد های استاندارد و همچنین طراحی گرافیکی جذاب می باشد.

گوگل یا موتور های جستجو ، به زیبایی و محیط گرافیکی سایت اهمیت می دهند و بر اساس نام تصاویر و رنگ نوشته ها و مهمتر از همه کد های استاندارد به کار رفته در سایت که برای موتور جستجو شناخته شده باشد ، رتبه و SEO سایت شما را دچار تغییر می کند.

تغییرات رخ داده در نسل جدید SEO :

طرز فکر Mindset :

در گذشته تنها تمرکز بر روی کلمات کلیدی بود که بایستی در مکان خاص در بین متون و یا پیکره سایت قرار می گرفت که بر رتبه سایت تاثیر گذار بود.

⊕ ولی امروزه چگونگی برخورد کاربران اهمیت پیدا کرده است که چگونه با محصولات و خدماتی که به آن نیازمند هستند در ارتباط هستند و اینکه به چه نحوی به دنبال آن می گردند.

کلمات کلیدی Keywords :

در گذشته تمرکز روی کلمات کلیدی و منحصر به فرد بسیار زیاد بود که می توانست کمک کند که موتور جستجو بر اساس آن کلمه ، آن سایت یا آن متن را پیدا کند.

⊕ امروزه تمرکز دیگر بر روی هدف کلمات و نیاز کاربران می باشد که در جستجو های خود به دنبال چه چیزی و یا چه خدماتی هستند.

محتوا Content :

در گذشته محتوایی که در سایت ها بکار می رفتند بر اساس نیاز موتور های جستجو بود و عمق و محتوا اهمیتی برای موتور های جستجو نداشته و در برخی مواقع به دلیل زیاد بودن متون ممکن بود در لیست جستجو قرار نگیرند !

⊕ امروزه نگارش متون و محتوایی که برای کاربران دارای ارزش و اهمیت می باشد ، در اولویت جستجو و بهبود SEO به سایت کمک می کند.

ایجاد لینک Link Bulding :

در گذشته تعداد زیاد لینک به کار رفته در سایت اهمیت داده نمی شود و حتی در مواقعی باعث بلاک شدن سایت هم می شد !

⊕ امروزه تعداد لینک ها و همچنین ارتباط بین سایت ها با هم دارای ارزش بالایی می باشد و می تواند در بهبود رتبه سایت به دلیل اشتراک گذاری محتوا از طریق لینک کمک کند.

در این مقاله ای که به صورت خلاصه ارائه شد ، تا حدی شما را با چگونگی نسل جدید SEO و نوع رفتار موتور های جستجو حال و آینده آشنا کردیم. در صورتیکه نیاز به چگونگی سئو در سایت و بهینه سازی سایت ، به دنبال مطلبی مفید می باشید می توانید در اینجا به مقاله ای با همین عنوان مراجعه کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

موفق باشید.

مهدی کاظمی

مدیر سایت دستیار فناوری / کارشناس شبکه / کارشناس ارشد مایکروسافت / مدرس دروس مهندسی شبکه ، امنیت و تجارت الکترونیک

قوانین ارسال دیدگاه

  • سوالات مربوط به محصول خریداری شده را به صورت تیکت ارسال فرمایید.
  • مدت زمان پاسخگویی به دیدگاه های عمومی حداکثر 24 ساعت می باشد.
  • از نوشتن دیدگاه های فینگلیش خودداری فرمایید.
دیدگاه‌ها

*
*