آشنایی با VMware Horizon

آشنایی با فناوری VMware Horizon

معرفی :

کمپانی معروف مجازی سازی دنیا یعنی VMware ، از سال 2008 اقدام به ایجاد نوعی فناوری مجازی سازی کرده که به کاربران در هرجایی از دنیا این قابلیت را می دهد که به صفحه Desktop خود دسترسی داشته و بتوانند با نرم افزار های خود به راحتی کار کنند.

نرم افزار VMware Horizon به مجازی سازی دسکتاپ مشهور است.

به وسیله این فناوری مجازی هزینه ها کاهش می یابد و می توان تعداد زیادی کاربر را به یه یک سرور مستقل یا همان سرور مجازی Desktop متصل کرده که بتوانند در هر جای و مکانی به آن دسترسی داشته باشند.

روش کار VMware Horizon :

روش کار اینگونه است که در مرحله اول باید نرم افزار View Agent بر روی Virtual Desktop نصب گردد و در مرحله دوم به وسیله View Client کاربران می توانند به Desktop خود متصل شوند.

ساختار اصلی این فرایند بر اساس View Connection Server می باشد که از طریق این برنامه با vCenter ارتباط برقرار کرده که می توان کاربران را بر روی سرور تعریف نمود.

برنامه های جانبی زیادی در فناوری مجازی VMware Horizon بکار گرفته شده اند که عبارتند از :

 • Horizon Persona Management
 • Horizon Agent Direct Connection
 • Horizon Connection Server
 • Horizon GPO Bundle و بسیار برنامه دیگر که بر اساس سیستم عامل که می تواند لینوکس یا ویندوز و یا مک باشد متفاوت بوده و بر روی سرور نصب می شود.

مزایای تکنولوژی VMware Horizon :

 • به وسیله این فناوری ، دیگر نیازی به خرید تعداد زیاد کامپیوتر نمی باشد به نحوی که کاربران می توانند با شناسه کاربری خود به به سرور مربوطه متصل شده که در این بین فقط یک دستگاه ارزان Client وجود دارد که ارتباط کاربران را با Virtual Desktop فراهم می کند.
 • قابلیت مفید دیگری که این تکنولوژی دارد نرم افزار های ارائه شده اندرویدی می باشد که به صورت رایگان بر روی تلفن همراه نصب شده و دسترسی به سرور Desktop مجازی را حتی از طریق تلفن همراه نیز ممکن می سازد. (یعنی داشتن Desktop خود در هر جایی با هر دستگاهی)
 • با استفاده از این فناوری می توان امنیت را در شبکه بهینه نمود و دیگر کاربر نگران آلوده شدن سیستم نخواهند بود و بروزرسانی های سیستم عامل و برنامه ها بر روی سرور به صورت مستمر انجام می گردد.
 • یکی از مزایای فوق العاده خوب این تکنولوژی دورکاری می باشد. این فناوری به کاربران در هرجایی و هر مکانی از سرتاسردنیا ، به وسیله اینترنت امکان ارتباط به میزکار خود یا همان Desktop را فراهم می کند. 

تصویر زیر، معماری و زیرساخت VMware Horizon را نشان می دهد که چگونه می توان به وسیله تجهیزات ارتباطی و نرم افزار های مربوطه از فناوری Virtual Desktop استفاده نمود.

در این مقاله سعی شد که شما را با فناوری VMware Horizon آشنا سازیم که بتوانیم در آینده ای نزدیک به وسیله تکنولوژی های موجود خدمات جامع و یکپارچه ای در شبکه های خود داشته باشیم.

موفق باشید.

قوانین ارسال دیدگاه
 • سوالات مربوط به محصول خریداری شده را به صورت تیکت ارسال نمایید.
 • از نوشتن دیدگاه های فینگلیش خودداری فرمایید.
 • مدت زمان پاسخگویی به دیدگاه های عمومی حداکثر 24 ساعت می باشد.
 • قبل از ارسال دیدگاه نظرات دیگران را نیز مطالعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی از ساعت 9 تا 21 (تیکت / واتساپ)
4877 077 0919
info[@]pdait.com
کلیه حقوق این سایت اعم از کپی، انتشار، گرافیک سایت محفوظ می باشد. Copyright © 2011-2024