بعد از از کار افتادن نرم افزار TeamViewer ، نرم افزار های جایگزینی برای دسترسی از راه دور یا همان Remote Desktop مورد استفاده قرار گرفتند. این نرم افزار ها فراوان بوده و نسبت به سیلقه و راحتی معمولا شرکت ها از آنها استفاده می کنند.
نرم افزار هایی که به صورت رایگان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

Chrome Remote Desktop / Ammyy Admin / Windows Remote Desktop / Splashtop

با استفاده از نرم افزار هایی که در بالا معرفی کردیم می توانید از راه دور به کامپیوتر مورد نظر متصل شوید و به راحتی خدمات و پشتیبانی ارائه دهید.
یک نرم افزاری که همیشه بر روی کامپیوتر کاربران موجود است نرم افزار Windows Remote Desktop است که البته بر روی کامپیوتر کاربران دارای سیستم عامل Mac هم موجود می باشد که از طریق پروتکل های انحصاری مخصوص به سازنده سیستم عامل می توان به کامپیوتر ها دسترسی پیدا کرد ولی تا حدی کاربران از این قابلیت استقبال نمی کنند و علت آن مشکلات موجود در پیکربندی و راه اندازی اینگونه نرم افزار ها می باشد.  😕
بنابراین نرم افزارهای کاربر پسند دیگری جایگزین شدند که کاربران بتوانند بدون دردسر از آنها استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم یک نرم افزار کاربردی و جایگزین بسیار مناسب جهت دسترسی از راه دور را خدمت شما معرفی کنیم.

به جرات می توان گفت نرم افزار AnyDesk جایگزین مناسبی برای TeamViewer می باشد و به نوعی همانند نرم افزار قدرتمند TeamViewer متعلق به یک کمپانی آلمانی می باشد و خوشبختانه تا به امروز ایران را در لیست تحریم های خود قرار نداده است !
این نرم افزار نسخه های مختلفی برای نصب بر روی سیستم عامل های مختلفی ارائه کرده است :

anydesk-pdait2

طبق عکس بالا ، می بینید که می توانید برای هر نوع سیستم عامل که تمایل داشته باشید نرم افزار AnyDesk را دانلود کرده و نصب نمایید. برای راحتی شما با کلیک بر کلمه AnyDesk می توانید وارد صفحه دانلود این نرم افزار شده و بنا به نیاز خود نرم افزار را دانلود کنید.
معرفی نرم افزار AnyDesk :
این نرم افزار همانطور که گفته شد یک نرم افزار آلمانی بوده که شرکت آن در سال 2014 تاسیس شد و عملا کار خود را آغاز کرده است. از زمان تاسیس این شرکت بیش از 150 میلیون کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند و هر ماه حدود 5 میلیون کاربر به جمع کاربرانی که از این نرم افزار استفاده می کنند اضافه می شود. این نرم افزار از پروتکل یا کدک انحصاری DeskRT استفاده می کند و سعی کرده است که بتواند سریعترین دسترسی را برای کاربران خود در سراسر دنیا فراهم کند.
ویژگی های نرم افزار AnyDesk :
نرم افزار AnyDesk با نهایت سادگی که دارد دارای ویژگی های کاربردی مفیدی است که کاربران می توانند از آن استفاده کنند که باید گفت که برای استفاده از قابلیت های بیشتر این نرم افزار بایستی نسخه های پولی آن را خریداری کنید ولی برای استفاده عمومی همان نسخه رایگان نیز کافیست.
کارایی :
این نرم افزار با استفاده از کدک DeskRT که کاملا جدید می باشد ، زیر ساخت نرم افزار AnyDesk را تشکیل می دهد. با استفاده از این کدک نوعی فشرده سازی و انتقال داده های تصویری صورت می گیرد که طبق ادعایی که این شرکت دارد هیچ محصول دیگری قابل رقابت با چنین فناوری نمی باشد! این کدک به گونه ای کار می کند که شما با سرعت بسیار پایین 100 کیلوبایت در ثانیه هم می توانید دسترسی از راه دور با ضعیف ترین اینترنت را داشته باشید. 😎

anydesk-pdait3

امنیت :
نرم افزار AnyDesk از فناوری استاندارد TLS1.2 کامپیوتر شما را از دسترسی های غیر مجاز محافظت می کند. در این تبادل داده ای از کلید نامتقارن RSA 2048 برای تایید هر اتصال استفاده می شود . بدین وسیله تنها کسانی می توانند ارتباط خود را برقرار کنند که حتما درخواست ارسالی را تایید کنند.

anydesk-pdait4

انعطاف پذیری :
با کمک نرم افزار AnyDesk می توانید به راحتی از محل کار یا خانه ارتباط خود را با کامپیوتر های دیگر در سراسر جهان برقرار کنید. حتی برای دسترسی های خود می توانید کلمه عبور تعیین کنید. شما می توانید نرم افزار AnyDesk را بر روی پلت فرم های مختلفی نظیر لینوکس ، ویندوز ، سیستم عامل مک و یا اندروید اجرا کنید.
نرم افزار AnyDesk آنقدر سبک و کم حجم است که می توانید آنرا با حجمی حدود 3 مگابایت دانلود و نصب کنید.

anydesk-pdait5مدیریت :
با استفاده از نرم افزار AnyDesk می توانید کاربرانی که در گذشته با آنها ارتباط داشته اید را به صورت آفلاین مشاهده کنید. در نرم افزار AnyDesk می توانید ID را برای کاربر تغییر دهید و به دلخواه لوگویی برای خود انتخاب کنید که بتوانید از راه دور نرم افزار را با هویت تجاری خود اجرا کنید که این قابلیت برای متخصصین شرکت ها جهت پشتیبانی بسیار مفید می باشد.

anydesk-pdait6مجوز ها :
مجوز های AnyDesk بدون هیچ مشکلی نسخه های ارائه شده در آینده را پوشش می دهد و جهت بروز رسانی هیچ هزینه ای کاربر پرداخت نمی کند و همچنین تمامی نسخه های برنامه با هم سازگار هستند. با استفاده از نرم افزار AnyDesk می توانید با سرعت و با هزینه ای مناسب در هر مقیاسی ارتباط خود را برقرار کنید.

anydesk-pdait7انتخاب بهترین نوع نرم افزار AnyDesk :
این نرم افزار علاوه بر نسخه رایگانی که ارائه کرده است دارای سه نسخه دیگر می باشد که برای استفاده از آن نیازمند هزینه می باشد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نسخه های مختلف نرم افزار AnyDesk معرفی شده است :

anydesk-pdait8
طبق تصویر ، نسخه های Lite و Professional و Power عرضه شده است که هر کدام از آنها نیازمند هزینه بصورت ماهانه می باشد. هر کدام از این نسخه ها تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.
شما برای استفاده از نرم افزار AnyDesk می توانید یک Session یا یک نشست با سیستم مقابل داشته باشید ولی گاهی لازم است که این تعداد نشست بیشتر از یکی باشد. بنابراین در این حالت نرم افزار رایگان این قابلیت را پشتیبانی نمی کند و شما بایستی از نسخه های دیگر این نرم افزار استفاده کنید.
طبق جدول زیر می توانید تفاوت نسخه های مختلف نرم افزار AnyDesk را مشاهده کنید :

ویژگی ها Lite Professional Power
به روز رسانی رایگان آخرین نسخه    
سازگاری با نسخه های قدیمی
استفاده تجاری
نقطه پایانی نامحدود
قابلیت کنترل از راه دور Mobile به PC
قابلیت اتصال PC با دسترسی اندروید
انتقال صوت و تصویر
انتقال فایل
پرینت از راه دور
صفحه نمایش Whiteboard
کشف خودکار
کتاب آدرس ها
دستگاه های نامحدود
نام مستعار سفارشی
نشست جلسات
یکپارچگی جلسات
مدیریت ویژگی ها
مشتری سفارشی
نشست نامحدود
فضای نام سفارشی قابلیت اضافه شدن قابلیت اضافه شدن
تعداد دستگاه ها 1 نامحدود نامحدود
تعداد نشست 1 1 نامحدود
تعداد دستگاه های فعال نامحدود

 

امیدوارم که در این مقاله توانسته باشیم یک نرم افزار کاربردی جهت دسترسی از راه دور را خدمت شما دوستان معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی با استفاده از این برنامه ، بتوانید خدمات و پشتیبانی راحت و سریع به مشتریان خود ارائه دهید.
منبع : AnyDesk.com